'Luli në rrezik', ish-kreu i PD në Kukës: Po bën si PPSH në ’90-91 kur kërkonte nga rrethet të ngriheshin e të mbronin figurën e shqyer të shokut Enver

'Luli në rrezik', ish-kreu i PD në Kukës: Po bën si PPSH në ’90-91 kur kërkonte nga rrethet të ngriheshin e të mbronin figurën e shqyer të shokut Enver

1619966949_Elezi.jpg

Ish-kreu i PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili prej disa ditësh po proteston për largimin e Lulzim Bashës nga drejtimi i PD-së, ka reaguar pasi drejtuesit e PD në rrethe që kanë dalë në mbrojtje të Bashës. Këtë situatë ai e krahason me dhjetor '90 dhe janar '91 kur sipas tij partia i kërkonte rretheve dhe bazës, që të ngriheshin dhe mbronin figurën e ish-diktatorit Enver Hoxha.

Luli në rrezik! Detyrohen të pronocohen degët, hanalistat, memexhinjtë, spiunat dhe servilat. Në fakt lidhur me argumentat dhe arsyetimin të gjithë duken të budallepsur, por nuk janë, e kanë nga zori. Të kujtojnë, Dhjetor 90 dhe Janar 91, kur partia i kërkonte rretheve dhe bazës, ngrihuni dhe mbroni figurën e shqyer të shokut Enver. Dhe s’ka si mos t’ju kujtohen “Gratë e Enverit”. Shihni se ju rifreskon kujtesën”, shkruan Elezi në rrjete sociale.


Lajmi kryesor:

Dega 5 e PD mbështet Bashën: Na presin beteja të reja, nën drejtimin tuaj fitorja e patjetërsueshme! Ish-kreu i PD Kukës: Si PPSH kur kërkonte nga rrethet të mbronin shokun Enver


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë