Misteri/Lulzim Basha zhvendoset në vilat e 'oligarkëve'. PD: E përkohshme, iu dëmtua shtëpia nga tërmeti

Foto ilustruese

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ndërruar shtëpi. Tashmë, ai nuk jeton më në apartamentin e tij në katin e 12-të, pranë kullave afër stadiumit "Arena Kombëtare", por është zhvendosur kompleksin e vilave “Long Hill”, në periferi të Tiranës.

Duke bërë një kërkim të thjeshtë tek agjencitë imobiliare, mësohet se një shtëpi në këtë zonë kushton mesatarisht 410 mijë euro, e ndërsa për ta marrë me qira kushton rreth 2.4 mijë euro në muaj. Vilat në këto zonë janë kryesisht dy katëshe, me pishinë dhe në këtë zonë jetojnë diplomatë, bankierë dhe personazhe të njohura të biznesit.

Mësohet se Basha është zhvendosur në javën e kaluar, e ndërsa me ardhjen e tij në këtë zonë janë rritur masat e sigurisë. Ky kompleks është ndërtuar nga biznesmeni Agron Papuli, i cili është akuzuar nga PD-ja si oligark pranë PS-së.

Në reagimin zyrtar, PD-ja konfirmon se Basha është zhvendosur me shtëpi në “Long Hill”, por thotë se është e përkoheshme për shkak se shtëpia e tij i është dëmtuar nga tërmeti.

"Ne disa media është shpërndarë një dezinformim i qëllimshëm lidhur me banesën e kryetarit të PD Lulzim Basha. Pas disa dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, banesa e zotit Basha do të duhet t’i nënshtrohet disa punimeve të domosdoshme. Për këtë arsye zoti Basha dhe familja e tij janë zhvendosur përkohesisht në një banese me qira, që nuk ka asnjë lidhje me fotot e rreme të shpërndara nga disa portale te kontrolluara nga qeveria. Banesa me qira e familjes se zotit Basha jo vetem nuk ka pishine, por është më e vogël sesa banesa e tij në rindërtim. Gjithçka tjetër është trillim i sponsorizuar nga qeveria", njofton PD.

B.K.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mund ta bëjë SPAK vettingun e politikanëve?

Komento

Komente

 • NENA: 29/10/2019 11:37

  JA PRISHUR SHTEPIA NGA TERMETI ,DERGOJENI NE DURRES TEK KAVALISHENCA E USHTRISE SE GJYNAH TE HAJE E TE FLEJE GRADIS NGA EMERGJENCAT E SHTETIT

  Përgjigju
 • Niku: 29/10/2019 11:02

  Lali ti sikur na the ka bere shtesa pa leje.Ky mire qe mbajti shtesat por i paske dhene leje dhe per ndonje shtese tjeter.Sa shpejt ju del leja ketyre mor aman.Rilindja dhe rivdekja kur kane halle merren vesh shume mire.

  Përgjigju
 • Iliri: 29/10/2019 09:27

  O taipi po ku i gjeni kto shuma mer burri dheut.5 milion euro.i keni bo milionat sikur me qene arra

  Përgjigju
 • Aktuali: 29/10/2019 04:34

  Shum mir meqe i eshte demtuar shtepia te bej kerkes per demshperblim tek Erion Veliaj.

  Përgjigju
 • Taipi: 29/10/2019 01:51

  BASHA duhet te burgoset qe Po jeton ne nje vile oligarkesh vetem rama duhet te jetojne ne Luks ne rezidencen e TIJE 5 miljon euroshe

  Përgjigju
  • navy: 29/10/2019 07:34

   diplomë e rreme, gruaja e tij nga një super mashtrim i ndërmarrjes VEFA.Kërkuesit (Isufi): L.Basha një gënjeshtar dhe mashtrues edhe me Bechtel, autostradë. wikeleaks, mafiozë partnerë

 • BENI: 29/10/2019 00:12

  SA ME shpejt spaku,,,,dhe keto vila do kalojne nen pronesine e shtetit,,,ashtu sic kaluan dhe vilat e byroisteve ne bllok,....

  Përgjigju
 • KIRI: 29/10/2019 00:11

  DUHET T'JA KETE DHENE MAMAJA PARATE EDHE LULIT,,,NGA KURSIMET E SAJ GJATE PUNES NE KOHEN E KOMUNIZMIT,,,ATEHERE KURSEHESHIN SHUME PARATE,,,NA E TREGOI ERION VELIAJ KETE...///

  Përgjigju
 • Goni: 28/10/2019 22:21

  Pupuuu ku paska vajt aty ku ska ngel zhulaq pa marr vile...ata qe kan lek jetojne ne privatsi jo aty me llumin e shqiperis

  Përgjigju
 • Ilir: 28/10/2019 21:43

  Po vuan per kete popull i shkreti...!

  Përgjigju
 • Loran shehu: 28/10/2019 21:42

  O Rrac e keqe po jeni njerez a ca jeni o kafsh komentusa po pse ska te drejt Lul Basha te marri shpi me qera ose vil a ku di un po merruni me ceshtje me te rendesishme shihni sinpo behet Shqiperis si Turqi ate shihni o injoranter

  Përgjigju
  • www.youngtribune.com: 29/10/2019 05:01

   Shqiptaret kane te drejte te kerkojne dhe te dine se kush do i drejtoje ne vitet ardhshme. Basha nqs do te drejtoje ate vend shume mire por ama te jete transparent. Tung

  • Saleh: 28/10/2019 22:46

   O Lulash ti qenke Kar i gjithi. Hahaha. Po behet Shqiperia si Turqia. Hahaha. Ti do edhe 100 vjet te behesh si Turqia o Kar me nyje.

 • Tralala: 28/10/2019 20:52

  Gjynaf i shkreti i duhet nje shtepi e mire .. se per popullin mendon ky ...

  Përgjigju
 • Qytetari: 28/10/2019 20:47

  Mund ja kete dhuruar i vellai me kursimet e tija! Siç po ndodhe me prokuroret & gjykatesit qe jua bojne dhurate familjaret,ndersa vllau me vellane vriten per 1 meter toke, keto jane politikanet dhe drejtesia jone qe kane vila gjth andej nga dhuratat e familjareve. Te hetohet ky bir kur** ku i mori parate,e shtepise,lobimit ne SHBA dhe vilen ne Holande,se ky hajdut mund te kete dhe ne shtete te tjera.

  Përgjigju
 • TONI TIRANE: 28/10/2019 19:43

  PO ky nuk hetohet ky i ka gjetur leket? Keto jane plehrat dhe hajdutet qe votohen ne Shqiperi . Mesoni dhe mos i votoni me!

  Përgjigju
  • Lulzim: 28/10/2019 23:32

   Njeher me qira e pastaj ...

  • Gimi Vaqar: 28/10/2019 22:44

   Leket i gjeti ne Strasburg or pall×

Lajmi i fundit

John

Shpronësohen pronarët e Sarajeve të Toptanëve, Veliaj: U sqarua njëherë e mirë kush e ruan e kush e djeg për politikë trashëgiminë e Tiranës