Lulzim Basha takim me ambasadorin gjerman Peter Zingraf për reformën zgjedhore

Lulzim Basha dhe Peter Zingraf

Vetëm pak para mbledhjes së Këshillit Politik, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pritur në takim ambasadorin gjerman Peter Zingraf.

Takimi zhvillohet në selinë e Partisë Demokratike, ndërkohë që tema e diskutimit është reforma zgjedhore.

Kjo vjen para mbledhjes së Këshillit Politik këtë të premte në orën 12:00 ku palët do të ulen sërish për çështjet e padakordësuara për reformën zgjedhore si hapja e listave 100 përqind dhe koalicionet ku opozita e bashkuar kërkon rekomandimin e ODIHR.

Më herët kryedemokrati Lulzim Basha ka pritur në selinë blu zëvendës ambasadoren amerikane Leyla Moses Ones, Luigi Soreca dhe Duncan Norman.

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Tentoi të korruptonte policin me 5000 lekë pasi kaloi semaforin me të kuqe, në pranga një 31-vjeçar