Lushnjë, lëvizte me 50 mijë euro cash me vete në makinë, nën hetim për pastrim parash 37-vjeçari

Lushnjë, lëvizte me 50 mijë euro cash me vete në makinë, nën hetim për pastrim parash 37-vjeçari

Eurot e padeklaruara

Një 37-vjeçar po hetohet për pastrim parash  pasi u kap me 50 mijë euro cash në makinë të cilat nuk kishte dokumentacion deklarimi.

Soni Pepa nga Belshi, gjatë drejtimit të mjetit tip "BMW" u ndalua për kontroll në aksin e Lushnjes, ku iu gjet me vete në sasi prej 50 mijë euro cash, për të cilat nuk kishte dokumentacion shoqërues me vete dhe dyshohet se janë përfituar nga aktivitet i kundërligjshëm, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Ndaj 37-vjeçarit policia nisi procedim penal për veprën penale "Pastrimi i produktit të veprës penale ose veprimtarisë kriminale".  

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Soni: 08/08/2021 13:58

  Nje person me para ne xhep...dhe policia e heton per pastrim parash. Nuk ka asnje nen ne kod penal qe te kerkoje dokumentacion per parate ne xhep!!! Prinderit jetojne ne Kanada, para nje jave erdhen ne Shqiperi. Zot i madh ku vete injoranca e shtetit ne kete vend.

  Përgjigju
  • Anila: 08/08/2021 21:54

   Nqs prinderit erdhen me lek ne shqiperi dhe I kane deklaruar ska problem Nqs jo. Atehere?

 • shteti: 08/08/2021 09:50

  Tani qe i kemi shfarosur kriminelet dhe krimet kemi filluar te arrestojme edhe ata qe mbajne leke ne xhep. Leket duhet te çoni ne banka, bankat tona jane me te sigurtat ne bote.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’

Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’