Lyeni shtëpinë me të bardhë, 3 ndryshime që do ju ndodhin

E bardha ishte një nga ngjyrat më të popullarizuara për lyerjen e ambjenteve të brendshme. Me sa duket tani ajo është anashkaluar. Por këto janë efektet vizuale dhe tre superfuqitë që shkaktojnë në ambjentin tuaj të banimit.

1.  Pastron rrëmujën vizuale

E bardha ju hap mendjen! Ju bën të ndjeheni më të relaksuar dhe ju ndihmon të bëni zgjedhjet e duhura.

2.  Ajo ofron iluzionin e një hapësire më të gjerë

Shumë përsona e përdorin ngjyrën e bardhë për të krijuar iluzionin se dhomat tuaja janë më të mëdha

 3.Ju bën të ndiheni më mirë . Kjo duket të jetë një nga superfuqitë e bojës së bardhë. Në psikologji ngjyra e bardhë simbolizon paqen dhe pastërtinë.

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pas policëve, njerëzit e SHISH në pension parakohshëm me gjysmë page, ligji në Kuvend