Zjarri në 'Notre Dame', ngjarja po trajtohet si emergjencën kombëtare

Zjarri në 'Notre Dame', ngjarja po trajtohet si emergjencën kombëtareZjarri i rënë në katedralen historike të Parisit, 'Notre Dame' ka qënë shkatërrues për një pjesë të madhe të katedrales. Së fundmi sipas mediave franceze presidenti i Francës, Macron po e trajton ngjarjen si emergjencën kombëtare.

Kjo katedrale njihet si simbol i kulturës franceze dhe kjo është një humbje e madhe që i shkaktohet Francës.

"Tani rrezikojnë të digjen edhe dy kullat ikonike të katedrales. Nuk jemi të sigurt që mund ta shpëtojmë", ka thënë nënsekretari i brendshëm francez, Laurent Nunez.
 


Lajmi kryesor:

Flakët përpijnë Katedralen 850-vjeçare 'Notre-Dame' në Paris (VIDEO+FOTO)


  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele

Intervista e panjohur e Angjelin Preljocaj: Në Francë, prindërit e mi nuk donin që unë të merresha me balet! Nuk e kuptonin, nëna ime kishte qenë bareshë me dele