Majko kritika për opozitën: S'është gati për të marrë qeverinë! Një nga arsyet pse do fitojmë mandatin e tretë

Ministri Pandeli Majko është i bindur që PS-ja do të marrë një mandat të tretë. Teksa pyetet se ka e merr këtë siguri, përveç punës së bërë nga qeveria, Majko liston edhe mungesën e asaj që quan një opozitë reale.

"Në momentin që është ndërruar një qeveri pas 2 mandateve, opozita ka qenë gati. Kurse aktualisht, ta krahasoj opozitën e tanishme me atë të PS-së në 2013 dhe të PD-së në 2005, është ndryshe, për keq.  Kjo është një arsye pse besojmë te fitorja, por jo themelorja", përfundoi Majko.


Lajmi kryesor:

'Zgjedhorja'/ Majko: PS do votojë marrëveshjen e arritur me dakordësinë e ndërkombëtarëve! Në këtë fazë, ndryshimet Kushtetuese nuk realizohen


B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se pandemia COVID-19 ka ndikuar në rritjen e çmimeve nëpër zonat turistike në vend?×

Lajmi i fundit

John

Dëmtohet gjatë ndërtimit të rrugës 32- vjeçari në Tepelenë, niset me urgjencë drejt Traumës