Makarona me mish viçi nga zonja Albana

Makarona me mish viçi

Përbërësit:

500 gr mish viçi

3 karrota

2 qepë

3-4 domate

2 thelpinj hudhër

3-4 kërpudha

2 lgj vaj ulliri

1 lç nenexhik

300 gr makarona

1 litër ujë

Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim fillimisht qepët e grira imët. Sapo qepa të bëhet transparente shtojmë mishin të prerë në copëza të vogla dhe vazhdojmë kaurdisjen derisa mishi të ndryshojë ngjyrë. Më pas shtojmë karrotat të prera në rondele, kërpudhat në feta të holla dhe domatet në kubikë të vegjël. I trazojmë mirë duke rregulluar shijen me kripë, piper dhe nenexhik. Në fund shtojmë makaronat dhe ujë të ngrohtë dhe e lemë gatimin derisa makaronat të ziejnë plotësisht.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa

Kryeministri grek afron zgjedhjet parlamentare në maj! Analistët: Vendimi i Mitsotakis, nga aksidenti në Larisa