Makina del nga rruga dhe bie nga lartësia në Sarandë, plagoset shoferi dhe dy pasagjerët

Makina del nga rruga dhe bie nga lartësia në Sarandë, plagoset shoferi dhe dy pasagjerët

Makina e aksidentuar

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Sarandë-Ksamil, ku tre të rinj teksa kanë qenë duke udhëtuar më një makinë tip 'Toyota' janë aksidentuar. Mjeti ka dalë nga rruga dhe më pas ka rënë nga një lartësi, duke përfunduar në një kanal në vendin e quajtur “Hidrovori”.

Nga aksidenti kanë mbetur të lënduar drejtuesi i mjetit me inicale M.P dhe dy pasagjerë, M. V., dhe K.P., të cilët janë duke marrë kujdes shëndetësor. Raportohet se gjendja e tyre është jashtë rrezikut për jetën.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë: 

Më datë 23.12.2021, në aksin rrugor Sarandë-Ksamil, shtetasi M. P., duke drejtuar automjetin tip "Toyota", dyshohet se ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe ka dalë nga rruga, duke përfunduar në kanal. Si  pasojë, janë dëmtuar drejtuesi i mjetit shtetasi M.P.,dhe  pasagjerët në mjet, shtetasit M. V., dhe K.P., të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

/G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Intervista/ Huanqin Xiao, CEO i Bankers Petroleum Albania: Injektimi i Avullit, projekti ambicioz që do të ndryshojë Patos-Marinzën! Synojmë të hapim 28 puse të reja

Intervista/ Huanqin Xiao, CEO i Bankers Petroleum Albania: Injektimi i Avullit, projekti ambicioz që do të ndryshojë Patos-Marinzën! Synojmë të hapim 28 puse të reja