'Mallkimi' i Eneda Tarifës zë dhe Jonida Maliqin! Probleme me anglishten para gazetarëve (VIDEO)

Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin  “Eurovision 2019” i cili këtë vit do të mbahet në Izrael. ‘Ktheju tokës’ është titulli i këngës me të cilën Jonida do të këndojë e 14 në natën e dytë gjysmë finale ditën e nesërme, më 16 maj.

Para ngjitjes në skenë ajo ka dhënë disa intervista për gazetarët e Eurosong, ku nuk kanë munguar problemet me anglishten. Herë pas here Jonita ka përdorur fjalë në shqip, pasi nuk mund të kujtonte ato në anglisht. Këto situata na kujtonë ‘sikletin’ e Eneda Tarifës në Eurovizionin e vitit 2016.

Mos vallë këto gazetarët janë ‘mallkim’ për këngëtaret shqiptare apo emocionet bëjnë të vetën...!!!

 

 

/r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se duhet të ketë ndryshime të ministrave të kabinetin qeveritar në muajin shtator?

Komento

Komente

 • Tuçi: 17/05/2019 13:48

  Kjo s'di shqip jo më anglisht. Sa shumë kërkoni dhe ju o njerëz.Përveç Ronës që shkëlqeu të gjithë këngëtarët tanë kanë probleme me të kënduarit Live. Kjo ka vite që s'këndon

  Përgjigju
 • fcds: 16/05/2019 08:32

  Si Luli kur flet italisht..

  Përgjigju
 • aleko: 16/05/2019 00:29

  po pse duhet qe cdo kengetare te flasi pa tjeter anglisht?..nuk e kuptoj..nuk ka ndonje perkthyes?..

  Përgjigju
 • kadriu greqi: 15/05/2019 23:18

  na bere me djerse te ftohta moj jonida

  Përgjigju
 • Petraqi: 15/05/2019 20:20

  Keshtu eshte kur diplomat jane marre tek Vitrina

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi me thikë babë e bir, autori me probleme mendore