Maqedonia e Veriut dëbon 6 diplomatë të tjerë rusë

Maqedonia e Veriut dëbon 6 diplomatë të tjerë rusë

1649493806_maqedonieveriut.JPG

Maqedonia e Veriut ka dëbuar gjashtë diplomatë të tjerë rusë, pasi pesë u larguan më 28 mars duke u cilësuar si 'persona non grata'.

Diplomatët në fjalë kanë kryer aktivitete në kundërshtim me Konventën e Vjenës për Marrëdhënie Diplomatike dhe kanë pesë ditë kohë për të bërë ski në Maqedoninë e Veriut. 


Lajmi kryesor:

Rusia: Mariupol u pastrua nga trupat e Kievit, rrëzuam një avion me armë që vinte nga perëndimi! Zelensky: Nëse vriten ushtarët, negociatat marrin fund! Moska shpall ‘non grata’ Johnson


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi