Mark Zuckerberg, baba për herë të tretë! Çifti njofton surprizën

Mark Zuckerberg, baba për herë të tretë! Çifti njofton surprizën

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg dhe Priscilla Chan po pasurojnë familjen e tyre me një vajzë tjetër. CEO i Metaverse, 38 vjeç dhe filantropistja, 37 vjeç, janë në pritje të fëmijës së tyre të tretë, një vajzë tjetër, njoftoi Zuckerberg në rrjetet sociale të mërkurën.

"Shumë dashuri. I lumtur të ndaj që Max dhe August do të kenë një motër të re vitin e ardhshëm!" ka shkruar ai krahas një fotoje të çiftit.

Në foto, Zuckerberg vendos dorën e tij në stomakun e Chan, ndërsa dyshja buzëqesh për kamerën.

Çifti, i cili u martua në vitin 2012, tashmë janë prindër të dy vajzave të vogla, August, 5 vjeç dhe Maxima "Max", 6. Historia e dashurisë së Zuckerberg dhe Chan filloi në vitin 2003 kur ata filluan të dilnin pasi u njohën teksa prisnin në radhë për tualet, në një festë në vëllazërinë e universitetit të Harvard-it të Zuckerberg, kur ai ishte student i vitit të dytë dhe ajo studente e vitit të parë.

D.GJ/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve  dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka