Mark Zuckerberg, ndryshon emrin e kompanisë në ‘Meta’, faqet e memeve shqiptare ‘shkrinë talentin’ dhe ironizojnë presidentin

 Mark Zuckerberg, ndryshon emrin e kompanisë në ‘Meta’, faqet e memeve shqiptare ‘shkrinë talentin’ dhe ironizojnë presidentin

Mark Zuckerberg dhe Ilir Meta

Ndërsa Mark Zuckerberg njoftoi ndryshimin e emrit të Facebook, në Meta, faqet e memeve në Shqipëri “po shkrinë” talentin me batuta dhe humor, duke ironizuar presidentin Ilir Meta.

Në disa foto që kanë qarkulluar orët e fundit në internet, është zëvendësuar logoja e re e Facebook, me fotografinë e Ilir Metës.

Në një tjetër me photoshop në një tavolinë duke pirë birrë, kanë vendosur Zuckerberg dhe Metën.

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Rexhep VËRRA KASAP Bule Leka [ kepi ]: 29/10/2021 11:44

    O ilir kak meta shikoje veten si je katandis po bën rina store me ty po tallin dynjaja bythën me ty. Ti po të ishe burr duhet të kishe hikur nga politika prej kohe. Po mos u mërzit o ilir kak meta se do luash tavëll në Reç sëbashku me Salheun Lyl shal ngjitmin e me Edi pallën. Aty do bëni dhe politik o hipolit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me propozimin e Berishës që votimi të bëhet i detyrueshëm?×

Lajmi i fundit

Burundi, Serbia, Shqipëria dhe opozita!

Burundi, Serbia, Shqipëria dhe opozita!