Marrëveshja e ekstradimit me Spanjën, Ministri i Drejtësisë: Ai që kryen një krim në Spanjë s’mund të gjejë strehë në Shqipëri

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja nga foltorja e Kuvendit ka folur në lidhje me marrëveshjen e ekstradimit ndërmjet Shqipërisë dhe Spanjës.

Manja tha se kushdo që kryen krime nuk do të mund t’i fshihet drejtësisë as në Spanjë dhe as në Shqipëri, teksa shtoi se marrëveshja nuk parashikon kosto buxhetore shtesë.

“Çdo shqiptar që kryen një krim në Spanjë s’mund të gjejë strehë në Shqipëri dhe anasjelltas. Në Spanjë jetojnë me mijëra shqiptarë, mes tyre ka dhe nga ata që kanë probleme me ligjin. 92 letër porosi hyrëse dhe dalëse me Spanjës, si dhe 25 kërkesa për ekstradim nga Spanja drejtuar Shqipërisë si dhe 3 kërkesa për ekstradim nga autoritetet shqiptare drejtuar Spanjës. Marrëveshja nuk parashikon kosto buxhetore shtesë”, tha Manja.


Lajmi kryesor:

Inceneratorët përplasin PD-PS! Basha: Rama s’i lan dot duart! Spiropali: Do përgjigjesh para drejtësisë! Berisha: Kjo aferë zgjidhet me protesta! Miratohen anëtarët e rinj të AMA-s


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante

Tragjedi në Greqi, një varkë fundoset, tjetra përplaset me shkëmbin! Vdesin 17 vajza emigrante