Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit, Basha: Kosova e pavarur është realitet i pamohueshëm

Marrëveshja mes Prishtinës dhe Beogradit, Basha: Kosova e pavarur është realitet i pamohueshëm

Ish-kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha  ka reaguar lidhur me arritjen e marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë për të njohur dokumentet e identifikimit të njëra-tjetrës në kufi.

“Marrëveshja e sotme është lajm i mirë për qytetarët e  Kosovës  dhe Serbisë. Mirënjohje për kontributin e Shteteve të Bashkuara dhe  Bashkimit Evropian! Kosova e pavarur është realitet i pamohueshëm. Dialogu dhe bashkëpunimi mes Kosovës dhe Serbisë si dy vende te pavarura i kontribon paqes, stabilitetit dhe zhvillimit ekonomik në rajonin tonë.”, shkruan Basha në Twitter.

 


Lajmi kryesor:

REAGIMET/ Marrëveshja Kosovë-Serbi, Osmani: Reciprocitet e barazi! Rama: Dialogu, në nivel të ri! Begaj: Mirënjohje SHBA-BE


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!