Marrëveshja në SHBA/ Kryemadhi: Historike për Kosovën dhe Serbinë!

Njëjtë si të gjithë politikanët në vend, edhe kryetarja e LSI-, Monika Kryemadhi shprehet se marrëveshja Kosovë- Serbi është e rëndësishme për normalizimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

"Një ditë e veçantë në historinë e Kosovës! Sot SHBA dhe Presidenti Trump udhëhoqën procesin e firmosjes së një marrëveshje historike mes Kosovës dhe Serbisë. Kjo është një ditë e mirë për Kosovën dhe një hap i madh përpara drejt normalizimit të marrëdhënieve, njohjes reciproke dhe krijimit të një klime paqeje dhe stabiliteti në rajon", shkruan Kryemadhi.


Lajmi kryesor:

Marrëveshja Kosovë- Serbi në SHBA/ Rama: Asnjë tradhti burra! Meta: Hap kyç! Kim: E rëndësishme për paqen në Ballkan! Basha: Kontribuon për njohjen e Kosovës


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?×

Lajmi i fundit

John

Ekzekutimi në Elbana/ Dalin pamjet, kjo është makina e djegur që dyshohet se i përket autorëve