Marrëveshja për 'Zgjedhoren'/ SHBA: Hap i rëndësishëm! Palët të ecin përpara me këtë frymë bashkëpunimi për zgjedhje të lira

1544642086_Screenshot1.jpg

Ambasada amerikane në Shqipëri ka përshëndetur dakordësinë e palëve politike për të punuar së bashku për Reformën Zgjedhore, duke e konsideruar atë një hap të rëndësishëm për të trajtuar rekomandimet e OSBE-ODHIR. 

"Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do të forcojë demokracinë shqiptare. Ne shpresojmë që palët të vijojnë të ecin përpara me këtë frymë aktuale bashkëpunimi, për t’u siguruar që zgjedhet në Shqipëri të jenë të lira nga mashtrimi, ndërhyrja dhe korrupsioni", shkruan ambasada amerikane.


Lajmi kryesor:

Pakti politik për 'Zgjedhoren'/ OSBE: Hap i rëndësishëm për trajtimin e rekomandimeve tona! Norman: Mënyra më e mirë për të zgjidhur problemet


  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se hapja e listave do të sjellë deputetë më cilësore në Kuvend?×

Lajmi i fundit

John

3 të prekur me COVID19 në Universitetin e Vlorës, mbyllet rektorati dhe departamenti i Biologjisë