Masat shtrënguese ndaj COVID në Kosovë, rradhë të gjata në Morinë

 

Pala kosovare ka nisur aplikimet e masave shtrënguese për parandalimin e perhapjes së COVID 19. Si pasojë janë krijuar rradhë të gjata në Morinë në dy anët e kufirit Shqipëri- Kosovë. Për të gjithë qytetarët që udhëtojnë drejt Kosovës nga shtete me rrisk të lartë kërkohen teste PCR dhe dokumentacion tjetër deklarues. Përjashtohen qytetarët që udhëtojnë nga Shqipëria për të cilët aplikimet procedura standarde vetëm për mjetet e identifikimit. Për të shmangur radhët po punohet me procedurë të përshpejtuar.


Lajmi kryesor:

Kosovë/ Hyjnë në fuqi masat e reja anti-COVID! Ndalohen dasmat, ndryshon orari për restorante, kafenetë e klubet e natës! Rradhë në Morinë


/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve  dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka

Itali/ Bashkëshorti i eurodeputetes italiane gjendet i mbytur në Range Rover! Pista e boxheve dhe letra që la për gruan nëse do t'i ndodhte diçka