Mashtroi për shitjen e një dyqani në Durrës me vlerë 72 mijë euro, kapet në Greqi 63-vjeçari! I dënuar me 15 vite burg, pritet ekstradimi i tij

Mashtroi për shitjen e një dyqani në Durrës me vlerë 72 mijë euro, kapet në Greqi 63-vjeçari! I dënuar me 15 vite burg, pritet ekstradimi i tij

Foto ilustruese

Pëllumb Braçe, 63 vjeç ka rënë në pranga në Greqi pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për mashtrim. 63-vjeçari është dënuar nga Gjykata e Durrësit e ka dënuar me 15 vjet burg pasi ka marrë me anë të mashtrimit 72 mijë euro me pretendimin se po shiste një dyqan në një pallat të ri.

Braçe pritet të ekstradohet drejt Shqipërisë.

Po ashtu pritet edhe ekstradimi i Albert Lamajt, 38 vjeç i cili ishte shpallur në kërkim në vitin 2017 për plagosje të rëndë me dashje me thikë.

Albert Lamaj, në datën 03.03.2017, në lagjen nr.3 Sarandë, pas një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur rëndë me (thikë), një person me iniciale M. Gj.,

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)

'Poker' në transfertë, Barcelona shkëlqen dhe ruan distancën nga Real Madridi (GOLAT)