Mashtroi vëllain e drejtorit të Policisë së Tiranës, arrestohet 64-vjeçarja/Çfarë u premtonte biznesmenëve

TIRANE  - Një grua 64-vjeçare me banim në Tiranë, u arrestua nga policia e kryeqytetit pasi akuzohet se ka mashtruar biznesmenë duke u premtuar projekte të mëdha ndërtimi të financuara nga një organizatë e huaj.

Një nga ndërtuesit që ka rënë pre e mashtrimit të 64-vjeçares Violeta Stavri Petro, është edhe vëllai i Rebani Jaupit, drejtorit të Policisë së Tiranës.

Violeta Petro

Arrestimi u bë pas kallëzimit nga pronarë të disa bizneseve të cilët thanë se gruaja, nëpërmjet mashtrimit, kishte përvetësuar fondet e tyre për përfitime personale duke u prezantuar si përfaqësuese e një organizate të huaj. Duke përdorur emrin e organizatës, 64-vjeçarja mashtronte duke përvetësuar shuma të konsiderueshme parash nga biznesmenë të ndryshëm, të cilëve u premtonte financime në projekte të mëdha ndërtimi.

Ajo do të hetohet nga Prokuroria e Tiranës, për veprat penale “Mashtrimi”, “Fshehja e të ardhurave” dhe “Mospagimi i taksave dhe tatimeve”.

/G.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  E premtja dhe e hëna pushim, a jeni dakord me propozimin e Beqajt?

Komento

Komente

 • Adi: 23/07/2019 18:33

  Po spaska zen mend kjo femer ter jeten me mashtrime esht mar funderrina

  Përgjigju
  • Florini: 24/07/2019 04:34

   Cfar ngeli per te thjesht vepra e mashtimit dhe grindavece×

Lajmi i fundit

John

Covid/ Brazili regjistron 1223 viktima në 24 orët e fundit