Mbante kallashnikov në banesë, në pranga 31-vjeçari në Durrës! Para disa vitesh tentoi të vrasë me automatik punëtorët që po ndërtonin rrugën

Mbante kallashnikov në banesë, në pranga 31-vjeçari në Durrës! Para disa vitesh tentoi të vrasë me automatik punëtorët që po ndërtonin rrugën

Foto ilustruese

DURRËS- Një 31-vjeçar është vënë në pranga pasi iu gjetën kallashnikov dhe fishekë të fshehura në banesë.

Eduart Gjika është vënë në prangat e policisë pasi mbante të fshehur armë të rrezikshme në banesën e tij. Por historiku me armëmbajtje pa leje nuk është risi për 31-vjeçarin. Në vitin 2017, Gjika ka tentuar të vrasë ka tentuar të vrasë me armë zjarri punëtorët e një firme ndërtimi, të cilët po rikonstruktonin aksin rrugor Lalëz-Bizë.

I riu doli nga banesa me automatik në dorë dhe ka qëlloi disa herë në ajër, duke kërcënuar punëtorët e firmës.

Kallashnikovi i sekuestruar

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit

Euro 2024/ Paqe në Leipzig, Holanda dhe Franca barazojnë 0-0! Polonia jashtë Europianit