Mbërrijnë 208, 000 vaksina të Sinovac, Manastirliu: Nga fillimi kemi më shumë se 700 mijë vaksina që kanë mbërritur

Kanë mbërritur në aeroportin ndërkombëtar Nënë Tereza, 208 mijë vaksina sinovac, si pjesë e kontratës së nënshkruar me kompanisë. Ministrja Ogerta Manastriliu tha se në total deri më tani janë marrë mbi 700 mijë vaksina. Ndërkohë në mbrëmje pritet të mbërrijnë edhe 8190 doza të Pfizer

“208 mijë vaksina sapo kanë mbërritur. Kemi përfunduar gjithë lëvrimin e kësaj vaksine duke siguruar 500 mijë doza vaksine, nga fillimi kemi më shumë se 700 mijë vaksina që kanë mbërritur këtu. Po vijojmë me intensitet. Do vijnë edhe 8190 doza që do vijnë sot, përmbushim objektivin 500 mijë vaksinime deri në maj”, tha ministrja.

 


Lajmi kryesor:

COVID-19/ Mbërrijnë në Rinas 208, 000 vaksina të Sinovac dhe 8190 doza të Pfizer! Manastirliu: Në total kemi marrë mbi 700 mijë vaksina


Be.K./B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Kapja e konteinerit me 400 kg kokainë në Kosovë, sekuestrohen dy pistoleta, para, një makinë e telefona