Mbërrijnë 11.700 doza të vaksinës Pfizer, nga këto 7020 doza nga kontrata me kompaninë Pfizer dhe 4680 nga BE

Mbrëmjen e sotme në Aeroportin “Nënë Tereza” kanë mbërritur 11700 doza të vaksinës Pfizer. Lajmi u dha nga kryeministri Edi Rama, i cili shkruan se nga dozat e ardhura sot , 7020 vaksina janë nga kontrata që qeveria ka me kompaninë Pfizer dhe  pjesë tjetër prej 4680 nga mbështetja e Bashkimit Europian për Ballkanin Perëndimor për mbështetjen ndaj pandemisë.

Më herët Manastirliu bëri me dije se ditën e sotme u kryen 19,886 vaksinime dhe që prej fillimit të vaksinimit  janë kryer 537,837 vaksina antiCOVID për qytetarët.


Lajmi kryesor:

Mbërrijnë 11.700 doza të tjera të vaksinës Pfizer! Sot janë vaksinuar 19.886 persona, mbi 530 mijë vaksinime në total


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    SPAK kërkon gjykimin e Fatmir Mediut, a besoni se do të bëhet drejtësi për "Gërdecin"?×

Lajmi i fundit

John

5 bimë që do të bëjnë çdo dhomë në shtëpinë tuaj të ketë aromë të këndshme