Mbështetësit e Berishës, thirrje për dhunimin e Bashës: Nesër tregojini vendin në Fier! Kapllanaj: Ai do gjakderdhje

Sali Berisha ka e çuar përçarjen mes demokratëve deri në atë pikë sa sot mbështetësit e tij dalin duke bërë thirrje në facebook të dhunojnë Lulzim Bashën. Gazetari i televizionit të familjes Berisha, Bledian Koka u ka bërë thirrje demokratëve që të dhunojnë Lulzim Bashën gjatë vizitës së tij në Fier.

“Thirrje për demokratët. Mos publikoni kot sms-te e Lulit për takimin e nesërm në Fier. Nëse keni pak vetëdije mos e lini të futet në pallatin e kulturës. Priteni me gaz lotsjellës, me fikse zjarri, me karrige kokës dhe me shkopa bejsbolli kurrizit. p.s…sy per sy”, shkruan ai.

Menjëherë ka reaguar edhe kryetari i degës së PD, Fier dhe anëtari i kryesisë, Agron Kapllanaj, i cili thotë se Berisha do gjakderdhje dhe tregoi se është koka e një grupi kriminal.

“Sali Berisha do gjakderdhje. Ai do dhunë. Ai nuk është më politikan. Është vetëm kreu i një grupi kriminal. Ndaj ka lëshuar zëdhënësit e tij me pagesë të bëjnë thirrje për dhunë”, shkruan Kapllanaj.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Nesër gara ndërkombëtare e “Tiranathlon”, bashkia plan masash për mbarëvajtjen e aktivitetit! Ja si ndryshon qarkullimi i mjeteve