Mbetet jashtë ylli i Barçës, Spanja prezanton listën finale për në Euro 2024

Mbetet jashtë ylli i Barçës, Spanja prezanton listën finale për në Euro 2024

Luis De la Fuente

Rivalët e Shqipërisë në Grupin B të Euro 2024, Spanja ka publikuar listën finale me 26 emrat për në Europianin "Gjermani 2024". Trajneri Luis De la Fuente ka lënë jashtë mbrojtësin e ri të Barçës, Pau Cubarsi, Aleix Garcia i Gironës si dhe Marcos Llorente i Atletico Madrid.

Sakaq, në listë janë përfshirë emar si Cucurrella i Chelseat, Laporte i Al Nassr, Le Normand i Real Sociedad, Vivian i Athletic Bilbaos, Baena i Villareal, Joselu i Realit apo edhe Ayoze i Real Betis.

Lista përfundimtare e Spanjës për Euro 2024:

Portierë: Unai Simón, David Raya, Alex Remiro.

Mbrojtës: Carvajal, Jesús Navas, Grimaldo, Cucurella, Le Normand, Laporte, Nacho, Vivian.

Mesfushorë:Rodri, Zubimendi, Merino, Fabián Ruiz, Fermín López, Pedri, Dani Olmo, Baena.

Sulmues: Nico Williams, Lamine Yamal, Oyarzabal, Ferran Torres, Ayoze, Morata, Joselu.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje

Vlorë/ Goditi me helikën e gomones turistin në Karaburun, arrestohet 42-vjeçari! Akuzohet për plagosje të rëndë me dashje