Mbi 200 shoferë ndëshkohen nga Policia Rrugore në kryeqytet

Policia ka vazhduar zbatimin e Planit Operacional “Tispol Maj 2018” për debitorët dhe shkeljet e tjera të legjislacionit rrugor. Në kuadër të këtij operacioni, policia Rrugore e kryeqytetit konstatoi në: 32 drejtues mjetesh dhe motomjetesh për shkelje të sinjalizimit të ndritshëm (semafor).

U tërhoqën 12 leje drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit. 23 automjete u ndaluan administrativisht për mosshlyerje detyrimesh, 3 drejtues mjetesh u arrestuan në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe u morën 189 masa administrative, për shkelje të tjera, pa sanksion plotësues.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Populli: 21/05/2018 11:27

    Me keto lloje masash kurre nuk do te rregullohet qarkullimi I automjeteve.Ashpersoni shume rende ndeshkimet;jo me gjoba 1000 leke por 10000e lart,bllokim mjeti per 3muaj e plot te tjera sic e kane vendet rreth nesh.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e ushtrisë

Ministri serb i Mbrojtjes: Çangazhim, jo tërheqje e ushtrisë