Mbi 200 shoferë ndëshkohen nga Policia Rrugore në kryeqytet

Policia ka vazhduar zbatimin e Planit Operacional “Tispol Maj 2018” për debitorët dhe shkeljet e tjera të legjislacionit rrugor. Në kuadër të këtij operacioni, policia Rrugore e kryeqytetit konstatoi në: 32 drejtues mjetesh dhe motomjetesh për shkelje të sinjalizimit të ndritshëm (semafor).

U tërhoqën 12 leje drejtimi për drejtim mjeti nën ndikimin e alkoolit. 23 automjete u ndaluan administrativisht për mosshlyerje detyrimesh, 3 drejtues mjetesh u arrestuan në flagrancë për drejtim mjeti në gjendje të dehur dhe u morën 189 masa administrative, për shkelje të tjera, pa sanksion plotësues.

/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

  • Populli: 21/05/2018 11:27

    Me keto lloje masash kurre nuk do te rregullohet qarkullimi I automjeteve.Ashpersoni shume rende ndeshkimet;jo me gjoba 1000 leke por 10000e lart,bllokim mjeti per 3muaj e plot te tjera sic e kane vendet rreth nesh.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione