Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, këshilltarët e opozitës: Veliaj i çon 6 mln euro inceneratorit

Mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës, këshilltarët e opozitës: Veliaj i çon 6 mln euro inceneratorit

1694806550_teliti.jpg

Këshilltarët e Këshillit Bashkiak kanë dalë në një deklaratë për mediat pas përfundim të mbledhjes, ku kanë akuzuar kryebashkiakun Erion Veliaj se nuk u dha fjalën gjatë kësaj mbledhjeje. Ilir Alimehmeti tha se Këshilli Bashkiak i vendosi 6 mln euro të tjera në dispozicion inceneratorit të Tiranës.

“Sot Këshilli Bashkiak i vendosi 6 mln euro të tjera në dispozicion inceneratorit që është në sekuestro. Nuk mund të ishim dakord”, tha ai.

Endrit Braimllari tha se Veliaj po punon vetëm për interesin e tij personal.

“Veliaj i çon 6 mln euro inceneratorit që është nën sekuestro nga SPAK dhe kjo është absurde”, ka thënë Braimllari.


Lajmi kryesor:

Debate në Këshillin Bashkiak të Tiranës! Veliaj publikon faturat: Kavaja pagoi 122 mln lekë për inceneratorin! Opozita: Tirana 6 mln euro


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar

Washington Post, Obama: Biden duhet të rishqyrtojë seriozisht kandidaturën, rruga drejt fitores është ngushtuar