Mbledhja e KLP, Elion Mustafaj renditet i pari për emërimin në krye të Prokurorisë së Fierit! Miratohen opinionet e kandidatëve për në EUROJUST

Mbledhja e KLP, Elion Mustafaj renditet i pari për emërimin në krye të Prokurorisë së Fierit! Miratohen opinionet e kandidatëve për në EUROJUST

Mbledhja e KLP

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, u mblodh ditën e sotme dhe ka marrë disa vendime. 11 anëtarët e KLP kanë miratuar pikëzimin e kandidatëve për emërimin e drejtuesit të Prokurorisë së Fierit. Pas votimit prokurori Elion Mustafaj është renditur i pari me 450 pikë, ndërkohë që kandidatët e tjerë kanë marrë si më poshtë: Suela Beluli 405 pikë, Elida Hoxhaj  349 pikë, Genci Mane pa pikë.

Gjithashtu KLP miratoir opinionet për kandidatët prokurorë Alma Bramo, Denisa Asko, Ervisa Hyka, Fatjona Memçaj, që kanë aplikuar pr Komandimin të një prokurori pranë “EUROJUST”. Përzgjedhja e kandidatit fitues më tej është kompetencë e Prokurorit të Përgjithshëm.

Vendimet e tjera të mbledhjes së KLP ishijn: Miratimi i aktit “Mbi fillimin e procedurave të komandimit të një magjistrati (prokuror) si pedagog i brendshëm në Shkollën e Magjistraturës” dhe miratimi i miratimi i “Raporteve për analizimin e aftësisë profesionale të subjekteve të rivlerësimit, të prokurorëve: Rovena Zoto (Bozo), Arben Agovi, Milan Laskaj, Valentin Preçi, Bledar Mustafaraj, Kujtim Bashaj, Flora Çela, Gëzim Veizi.”

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE

Ndarja nga jeta e Giorgio Napolitanos, mesazh ngushëllimi nga Begaj: Shqiptarët do ta kujtojnë gjithmonë për mbështetjen e tij në rrugën drejt BE