Mbledhja e kryesisë së PD-së të martën, Basha: Nuk dua t’u paraprij vendimeve që mund të merren, ndjej përgjegjësinë e lidershipit

 

Të martën mblidhet kryesia e PD-së për të përcaktuar hapat që pritet të ndërmerren më tej për riorganizimin e partisë dhe zgjedhjen e kryetarit të ri. Lulzim Basha gjatë takimit në Kamëz tha se duke qenë i dorëhequr nuk dëshironte t’u paraprinte vendimeve që mund të merren nga kryesia mbi riorganizimin e partisë.

“Unë jam i lidhur nga etika dhe formimi, dyfish i lidhur nga përgjegjësia e lidershipit. Jam i dorëhequr si kryetar i PD dhe nuk dua ti paraprij çdo vendimi që do marrin institucionet e PD-së. Di të them se kudo ku kam shkuar jam befasuar nga shpirti i qëndresës që kam gjetur pas një viti e gjysmë tmerrësisht të vështirë. Mos ardhtë më një vit i tillë. Ky është një detyrim jete për mua”- tha Basha.


Lajmi kryesor:

Basha: Berisha i shqetësuar nga rikthimi im! Ish deputeti demokrat i bën thirrje: Kafsho 'ujkun'! Duhej ta kishe bërë në 2013, por dhe tani na ke prapa


B.V/LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)

Vritet 38 vjeçari në Katund Sukth! Dy grupe të FNSH-së Tiranë nisen drejt Durrësit (EMRI)