Mbledhja Shqipëri-Kosovë, Ministri serb i Mbrojtjes: Duan ‘Shqipërinë e Madhe’, kërcënim për të gjithë rajonin

Aleksandër Vulin, ministri serb i Mbrojtjes

SERBI- Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandër Vulin është shprehur se qeveritarët shqiptarë nuk e kanë braktisur projektin e një “Shqipërie të Madhe”.

Sipas tij, ky projekt nuk mund të arrihet pa dhunë dhe persekutimin e të gjithë popujve të tjerë nga Kosova.

“Shqipëria e Madhe” është një kërcënim për të gjithë rajonin. Është shqetësuese që BE-ja, NATO-ja, si dhe pjesa tjetër e botës nuk e kupton.

Aleksandër Vulin, ministri serb i Mbrojtjes 

Deklaratat e ministrit Vulin vijnë pas mbledhjes së qeverisë së Shqipërisë dhe Kosovës ditën e sotme në qytetin e Pejës. Gjatë mbledhjes u morën një sërë vendimesh nisur nga bashkimi i doganave, heqja e tarifave roaming deri tek njohja e patentave. (LEXO KËTU)

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Konjak: 27/11/2018 11:24

  Shtet i madh, do te thot; te perfshij brenda juridiksjonit te saj ,toke dhe fise te tjera.S'kam degjuar kurr te flitet ,as nga rilidas dhe as nga shqipetaret e sotem, per nje plan te tille.Rendom, degjojme, nga gjytonet tan,per nje pretendim te pa qene- ,te pa shprehur kurr nga populli shqipetar-.Shqipetaret jan ata qe jan ,me fisin e tyre ,me token e tyre, te trasheguar nga te paret e tyre; Iliret.Zoterinj, keni miresine, te qendroni brenda te drejtes tuaj, per te qene te respektuar.

  Përgjigju
 • CaBone: 26/11/2018 15:17

  Ka mar shum Copelandia vlla dhe i bejn syt xhoko

  Përgjigju
 • xreport: 26/11/2018 13:18

  ca ka pi ku robi? hahash te fort ;)

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat