Përfundon mbledhja e grupit parlamentar të PD-së! Agalliu: Demokratët të votojnë vetëm kandidatët që mbajnë logon e PD-së

Ka përfunduar mbledhja e grupit parlamentar të PD-së. Të pranishëm ishin 11 deputetë dhe Roland Bejko, kandidat për kryetar bashkie në Tiranë.

Deputeti Arbi Agalliu në përfundim të mbledhjes u shpreh se ai do të mbështesë vetëm kandidatët që mbajnë logon e PD-së.

Teksa përgatitet për fushatën për zgjedhjet e 14 majit, pas grupit parlamentar, Enkelejd Alibeaj do të mbledhë në orën 13:00 kryetarët e degës të Tiranës, në orën 15:00 Kryesinë, në orën 17:00 kandidatët për Këshilltarë Bashkiakë, në orën 18:00 Këshilli Kombëtar i Tiranës.

Deputetët e pranishëm në mbledhjen e grupit parlamentar

1.Enkelejd Alibeaj

2.Gazment Bardhi

3.Arbi Agalliu

4.Lefter Geshtenja

5.Flutura Acka

6.Merita Bakiu

7.Eralda Tase

8.Selaudin Jakupllari

9. Zheni Gjergji

10.Andi Ulliri

11.Jorida Tabaku

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 13:18
Përfundon mbledhja e grupit parlamentar, Agalliu: Do mbështesim vetëm kandidatët që mbajnë logon e PD-së

 

Deputeti Arbi Agalliu në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, u shpreh se ai do të mbështesë vetëm kandidatët që mbajnë logon e PD-së.

‘Do mbështes kandidatët që janë nën logon e PD-së. Në pjesën më të logjikshme të kësaj situate do duhet të japim një lloj shembulli për të mos e ndarë me tej elektoratin  djathtë. Çdo përpjekje do të përqendrohet kundër kësaj qeveria. Kandidati i Vlorës është i lirë të mbajë qëndrimet e tij dhe shpresoj të votojnë atë parti nga e cila kanë dalë.’- tha Agalliu.

/B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • koli: 31/03/2023 12:41

    po ai legeni burrelit

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Turizmi, të huajt 'vërshojnë' drejt Shqipërisë, net-qëndrimet në hotele u rritën me 74.5%

Turizmi, të huajt 'vërshojnë' drejt Shqipërisë, net-qëndrimet në hotele u rritën me 74.5%