Zgjidhen 3 anëtarët e rinj të Këshillit të Lartë të Prokurorisë (Emrat)

Poli i Drejtësisë

209 prokurorë në të gjithë vendin përmes votimit kanë zgjedhur 3 anëtarët e rinj të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Në bazë të votimit të zhvilluar në mjediset e “Polit të Drejtësisë”, 3 anëtarët e rinj të KLP-së u zgjodhën prokurorët Sokol Stojani, Ludovik Dodaj dhe Zeqir Hoda.

Nga votimi për kandidatin prokuror të Prokurorisë së Përgjithshme komisioni shpalli fitues kandidatin Sokol Stojani, i cili ka marrë 195 vota, 14 vota ishin të pavlefshme.

Nga votimi për kandidatin prokuror të prokurorive të Apelit komisioni shpalli fitues kandidatin Ludovik Dodaj, i cili ka marrë 192 vota, 17 vota ishin të pavlefshme.

Nga votimi për kandidatin prokuror të prokurorive të shkallëve të para komisioni shpalli fitues kandidatin Zeqir Hoda, i cili ka marrë 150 vota.

Ndërkohë që në garë ishin edhe kandidatët e tjerë Deniona Katro e cila mori 48 vota, prokuror, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë dhe Elona Alvora e cila mori vetëm 6 vota, prokuror, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Vlorë.

K.T./I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?



×

Lajmi i fundit

John

Aksident në Vlorë, makina përplas 10-vjeçarin! Dërgohet në spital