Mbështeti ‘Foltoren’, Berisha ‘shpërblen’ Klevis Balliun, i jep post në PD

Mbështeti ‘Foltoren’, Berisha ‘shpërblen’ Klevis Balliun, i jep post në PD

Klevis Balliu

TIRANË- Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i cili është rreshtuar që në krye të herës në mbështetje të Sali Berishës dhe ‘Foltores’ ka marrë një post në PD. Ai është emëruar si Organizimi i Partisë Demokratike, në të cilën do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

"Klevis Balliu është emëruar shef Organizimi i Partisë Demokratike. Ai do të jetë përgjegjës për organizimin e strukturave të PD.

Pak ditë para protestës së 7 korrikut, Balliu, një ish-deputet i njohur për angazhime të forta në mbështetje të protestave dhe lëvizjeve qytetare, merr detyrën e re në strukturën organizative.

Balliu është autor i librit “Misioni i Unazës”, një prej betejave të Partisë Demokratike ku ai kishte një rol protagonist”, thuhet në njoftimin e bërë nga PD.

Klevis Balliu ishte një nga deputetët i cili e shndërroi si një kauzë personale protestën e banorëve të ‘Astirit’, mirëpo pavarësisht impenjimit të tij, ku çdo pasdite ishte me qytetarët, Lulzim Basha e la jashtë listës për deputet. Kjo shtoi edhe pakënaqësinë e Balliut, i cili u rreshtua në krahë të kritikëve të ish-kryedemokratit. Tani më, mbështetja e tij ndaj Berishës, duket se është shpërblyer duke marrë një post në PD.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Ben: 29/06/2022 00:00

    Si eshte Pd-ja,si spital psiqiatrik,ku çdo idiot e gjen veten fiks.Edhe Klevisi,u fut ne vathen e vet.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet