Mbyllet kopshti në Vlorë, 2 edukatore dhe 2 sanitare pozitive me COVID-19

Në Vlorë është mbyllur një kopsht, ku 4 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Të infektuar me koronavirus janë 2 sanitare dhe dy edukatore.

Kopshti ka një staf prej 15 personash, të cilët po mbahen në vëzhgim epidemiologjik dhe po u bëhet tamponi.


Lajmi kryesor:

COVID-19 mbyll 4 kopshte, në Tiranë, në Vlorë, Fier dhe Pogradec! Infektohen 7 edukatore dhe 6 sanitare (VIDEO)


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?×

Lajmi i fundit

John

108 vjetori i ushtrisë shqiptare, Rama: Shpreh respektin për të gjithë që kanë shërbyer në radhët e Forcave të Armatosura