Mbyllet tregu i kafshëve në Pogradec, bashkia thirrje biznesmenëve: Presim propozime

Mbyllet tregu i kafshëve në Pogradec, bashkia thirrje biznesmenëve: Presim propozime

POGRADEC-Tregu i kafshëve të gjalla në Çerravë është mbyllur, pasi nga kontrolli i kryer nga Agjencia Rajonale e Shërbimit Veterinar është konstatuar se nuk plotëson kushtet minimale. Si pasojë e gjendjes aktuale në të cilën ndodhet agjencia ka vendosur mbylljen e tregut.

Report Tv siguron shkresën e Bashkisë së Pogradecit ku fton biznesmenët dhe qytetarët që të bëjnë propozime konkrete për përcaktimin e vendndodhjes së tregut të kafshëve.

Të gjithë banorët e bashkisë Pogradec, personat fizikë dhe juridikë, që të paraqiten pranë bashkisë Pogradec, që të bëjnë propozime konkrete, për vënien në dispozicion të pasurive që kanë në pronësi ose administrim, në mënyrë që të përcaktohet vendndodhja e tregut për kafshët e gjalla në territorin e bashkisë Pogradec”.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Dori: 20/09/2019 20:37

    Bashki leshi....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

‘Kam tentuar të vras veten’, Luizi shokon teksa rrëfen 4 sekrete brenda “Big Brother”: Kam flirtuar me mamin e shokut

‘Kam tentuar të vras veten’, Luizi shokon teksa rrëfen 4 sekrete brenda “Big Brother”: Kam flirtuar me mamin e shokut