Mbytet një varkë me emigrantë në Mikonos, nxirren të pajetë trupat 3 personave

Mbytet një varkë me emigrantë në Mikonos, nxirren të pajetë trupat 3 personave

Foto ilustruese

Një varkë është përmbysur në brigjet e Mikonosit në Greqi! Rojet bregdetare greke ka nxjerrë trupat e tre personave të pajetë, dy femra dhe një mashkull, ndërsa dhjetëra të tjerë raportohen të zhdukur.

Para incidentit, oficerët e rojës bregdetare vëzhguan dy emigrantë duke notuar pranë brigjeve të ishullit grek.

Pas shpëtimit të tyre, burrat – një sirian dhe një palestinez – informuan autoritetet për një anije që ishte fundosur, duke thënë se gjithsej 17 persona ndodheshin në bordin e anijes, e cila u mbyt në rrethana të panjohura.

Në përgjigje të ngjarjes, katër anije të rojes bregdetare, së bashku me tre helikopterë dhe njësisë tokësore, janë angazhuar aktualisht në një operacion kërkim-shpëtimi për të gjetur emigrantët e zhdukur.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Armenia vendos t’i bashkohet Gjykatës Penale Ndërkombëtare, tensionohen marrëdhëniet me Rusinë

Armenia vendos t’i bashkohet Gjykatës Penale Ndërkombëtare, tensionohen marrëdhëniet me Rusinë