Me dhjetëra vdesin rrugëve, kontrabandistit që i vdiqën 27 emigrantë në kanalin anglez trondit me deklaratën: Nuk kam asnjë ndjenjë faji, do sjell prapë

Një ndërmjetës i një një bande kontrabandë emigrantësh është mburrur se nuk ndjen asnjë faj për dërgimin e njerëzve në rrezik - disa ditë pasi 27 persona vdiqën në një tragjedi të kalimit të Kanalit mes Evropës dhe Britanisë së Madhe.

Ndërmjetësi tha se rrjetet e pamëshirshme të trafikimit nuk kujdeseshin për viktimat dhe do të vazhdonin të bënin tregtinë e tyre të ndyrë.

Trafikanti që identifikohet si 'Bibi' ka folur për 'The Sun" dhe thotë se bandat do të vazhdojnë të dërgojnë emigrantë në Mbretërinë e Bashkuar

Ai u zotua: "Ne do të vazhdojmë të dërgojmë njerëz në Angli, ku ata duan të shkojnë - me anije dhe në mënyra të tjera. Njerëzit nuk janë të frikësuar dhe ne do të vazhdojmë të bëjmë atë që bëjmë. Francezët nuk mund dhe nuk do të na ndalojnë. Unë nuk ndihem fajtor apo kujdeset për atë që po bëj. Vdekjet nuk do të më ndalojnë”.

'Bibi' foli të premten – dy ditë pasi gra dhe fëmijë ishin në mesin e të paktën 27 personave që humbën jetën kur gomonja në të cilën ata udhëtonin u përmbys.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Alb: 29/11/2021 11:40

    Kan desh demoktacin mir e kajn

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Fjala e parë në krye të grupit parlamentar të PD, Alibeaj: Problemet tona janë në familje, s'kërkojmë ndihmë nga Nikolla