'Më jep 10 mijë lekë se i ndajmë', Report Tv siguron dosjen, si mjeku Marku merrte para nga pacientët për kryerjen e skanerit! Do hetohet në 'arrest shtëpie' pasi të dalë nga spitali

Report Tv ka siguruar ekskluzivisht pjesë nga dosja hetimore e prokurorisë ku rezulton se mjeku i spitalit të 'Traumës' Fitim Marku i arrestuar për korrupsion vendoste çmim për shërbimin që i ofronte pacientëve, që në fakt duhet të jetë falas. Në bisedën e përgjuar më 23 shtator në orën 14:20, rezulton se Marku i kërkon 10 mijë lekë një pacienti.

Në bisedën e tij me agjentin e infiltruar si pacient i thotë: "Kur të mbarosh skanerin, më merr në telefon, më prit aty." Gjithashtu zbulon se në skemën e korrupsionit janë edhe të tjerë pasi tregon që paratë i ndan me kolegët. Pasi i jep paratë, mjeku e udhëzon që të presë jashtë sepse do bëjë gati diskun me rezultatet e skanerit.

Marku është transferuar nga spitali i Traumës për trajtim te specializuar tek Neurologjia në QSUT. Gjykata ka urdhëruar që pas shërimit të hetohet me masën e sigurisë 'arrest në shtëpi'.

Mjeku reanimator, Fitim Marku u arrestua pas denoncimeve të qytetarëve për marrje ryshfeti. Ai mori para nga një agjent i infiltruar, ndërkohë që për këtë ngjarje u shoqëruan edhe një infermiere dhe një mjek tjetër.  Nga hetimet e kryera deri më tani, rezultonte se këto persona, merrnin shuma të konsiderueshme parash nga pacientë të ndryshëm për kryerjen e skanerave pranë Spitalit të Traumës në Tiranë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 15:32
U arrestua për korrupsion, mjeku Marku transferohet nga ‘Trauma’ te ‘Neurologjia’! Gjykata vendos, pas shërimit do hetohet në ‘arrest shtëpie’

1663940506_A1.jpg

Mjeku Fitim Marku që u arrestua për korrupsion në spitalin e Traumës, është transferuar nga për trajtim te specializuar tek neurologjia. Gjykata ka urdhëruar që pas shërimit të hetohet me masën e sigurisë arrest në shtëpi.

A.M./SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Farmacisti: 26/09/2022 18:59

  Merreni më mend, nuk ke Lek por je i sëmur, ky " Doktor " të vret në vend që të të ndihmoi! Në biruc ***.

  Përgjigju
 • Geri: 26/09/2022 16:31

  Po pse e mundoni veten kaq shum o popull...nuk denohen plerat ne ket vend te qelbur

  Përgjigju
 • LEZHA: 26/09/2022 16:17

  Dhurata Uruci neurologe shkoder shefe sherbimit rrog , rroge te kempi , rroge te universiteti luigj gurakuqi , rroge te firmat farmaceutike , ne ndjekje penale vazhdon punen , pensionistja. jep lek me shty pensionin . verifikoni

  Përgjigju
 • Beni: 26/09/2022 15:20

  Pacienti perpara se te bej skaner I thone leket ose vdis!

  Përgjigju
 • nino: 26/09/2022 13:38

  Shikoni sa per te qeshur, po te arestosh nje mjek per ti shpetuar biruces behen te semure dhe kete e ben kolegu i tyre qe i viziton....

  Përgjigju
 • joni: 26/09/2022 13:35

  Komentet dhe pretendimet e mjekeve jane. NA RISNI RROGAT QE TE MOS VJEDHIM POPULLIN..... Shikoni se cfar llogjike idjote kane keta hajdute!!! Ritje rroge e pensioni kerkon gjith popullata por me qe qeveria nuk ka mundesi i bie te vjedhin te gjith. Vetem nje gje eshte reale qe mjekesia eshte e degjeneruar, asgje nuk ben dot po paguar prandaj hallexhinjte i drejtohen privatit se njelloj do te paguaj,asnje nderhyrje kirurgjikale nuk behet pa pagusr. Ketyre mjekeve sado tja besh rrogen perseri do vjedhin.

  Përgjigju
 • Artan: 26/09/2022 13:11

  Po pse mo njerez pse I ka marre dikujt leke I uroni tjetrit vdekjen.Jeni shume dritshkurter.Jeten ja ka dhene zoti dhe ai e di.I urroj sherif te shpejt dhe te marre ate qe meriton si per mire apo per keq

  Përgjigju
 • Agjenti: 26/09/2022 12:56

  Ishalla vdes aty ku ke punu se ja pite gjakun popullit!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori

VIDEO/ Në Tiranë festojnë eleminimin e Serbisë nga Botërori