Me kokën lart dhe pa lëvizur, 4 futbollistët shqiptarë refuzuar të këndonin himnin maqedonas (VIDEO)

Lojtarët shqiptarë të Maqedonisë së Veriut refuzuan të këndojnë himnin dhe qëndruan statik dhe pa lëvizur. Nga Musliu te Bardhi, Alioski dhe Ademi, asnjë prej tyre nuk lëvizi buzën, duke qëndruar të heshtur dhe me kokën lartë gjatë këtij momenti.

Kjo nuk është hera e parë që 4 shqiptarët refuzojnë të këndojnë himnin maqedonas në fushë.

Ndeshja e djeshme ishte shumë e rëndësishëm për historinë e futbollit të Maqedonisë së Veriut.


Lajmi kryesor:

4 shqiptarët që eleminuan Italinë nga Botërori


J.GJ./M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Lufta/Zelensky i kërkon BE-së të kufizojë vizat për rusët ! Blinken: Moska duhet të respektojë të drejtat e të burgosurve të luftës

Lufta/Zelensky i kërkon BE-së të kufizojë vizat për rusët ! Blinken: Moska duhet të respektojë të drejtat e të burgosurve të luftës