Me 'Lamborghini' dhe 'BMW' duke bërë garë me shpejtësi 'skëterrë' 225 km/h, 2 kosovarët nuk i ndalojnë radarit në Fier, kapen nga policia në hyrje të Vlorës

VLORË- Me makina luksoze, "Lamborghini" dhe "BMW", dy shqiptarë të Kosovës janë ndjerë “zot” të rrugës duke ecur me shpejtësi të frikshme në autostradën Fier-Vlorë, madje duke mos i ndaluar as policisë.

Drejtuesit e automjeteve u pikasën nga radarët e policisë në Bypass-in e Fierit, por nuk kanë ndaluar derisa janë bllokuar nga policia në hyrje të qytetit të Vlorës.

Ata udhëtonin me 225 km/h duke bërë gara me shpejtësi me njëri-tjetrin. Policia thotë se drejtuesi i "Lamborghinit", një 40 vjeçar me banim në Zvicër, u ndëshkua  me 168 mijë lekë për tejkalim e garë shpejtësie, udhëtim pa targë dhe mos bindjen ndaj policisë.

Ndërkohë, drejtuesi i "BMW një 36-vjeçar me banim në Kosovë u ndëshkua  me 120 mijë lekë për Tejkalim dhe garë shpejtësie. Policia apelon për respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor duke evidentuar faktin se kudo ka radarë dhe punonjës të Policisë Rrugore.

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se do të zbatohet kodi etik nga ministrat e kabinetit Rama 3?

Komento

Komente

 • Igor: 20/07/2021 19:05

  Si i fituan ata para keta Analfabeta per te blejte nji Lamborgini,pyetni cfar dipllomash kane keta,ose sa kg droge kan shitur.

  Përgjigju
  • Cimi: 21/07/2021 07:27

   diplom biznesi ja ka dhon jotom se e ke pas msuse

 • Dani: 20/07/2021 14:34

  Në biruc e kan vendin, këta GERRNAÇA. Në Zvicerr këta sillen si " çengja " , se atje i fusin në burg, në Shqipëri si vrases.

  Përgjigju
 • Urimi: 20/07/2021 13:14

  Nuk mjaftojne budallenjte brenda kufinjve ,tani po na vijne edhe budallenjte jashte kufinjve te na marrin ne qafe! Bageti pa coban!

  Përgjigju
 • Kasem gahinji: 20/07/2021 11:16

  Tu sekuestrohen makinat luksoze dhe shikoni ne ankand

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Talebanët përjashtojnë vajzat nga shkollat e mesme afgane