Me muzikë të lartë në lokal dhe në gomone, nën hetim penal dy persona në Vlorë, u sekuestrohen pajisjet muzikore

Foto ilustruese

Dy persona janë proceduar penalisht në Vlorë për 'prishje të qetësisë publike'.

Policia njofton se gjatë kontrolleve në lagjen “Uji i Ftohtë”, kanë konstatuar dhe kanë proceduar për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, shtetasin B. L., banues në Tiranë, pasi ka prishur qetësinë publike, duke mbajtur muzikë të lartë në lokalin e tij.

Po ashtu është proceduar penalisht edhe shtetasi O. B., banues në Vlorë, pasi ka prishur qetësinë publike, duke mbajtur muzikë të lartë në një mjet lundrues tip gomone.

Sakaq policia ka sekuestruar disa pajisje muzikore. Materialet u referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me propozimin për dozë të tretë vaksine për personat mbi 60 vjeç?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kim ‘mesazh’ tjetër Berishës: SHBA serioze në luftën me korrupsionin, do ndihmojmë për një Shqipëri më demokratike, me ju edhe përtej 30 viteve të ardhshme