Me shpejtësi skëterrë, momenti kur aksidentohet për vdekje 'Xubi i Yzberishtit' (VIDEO)

Report Tv ka siguruar pamjet e momentit të aksidentimit  për vdekje të Fatmir Avdillarit i njohur si “Xubi i Yzberishtit”. Në pamje shihet se një makinë tip “Toyota Yaris” nga korsia e mesit dhe e pa pozicionuar mirë në rrugë kthehet majtas brenda sekondit, duke mos hapur as sinjal, ndërkohë që pas saj me një shpejtësi skëterrë vjen motori me të cilin udhëtonte Fatmir Avdillari. Motori i tij fillimisht është përplasur me makinën që i ka prerë rrugën ndërsa më pas "kokë më kokë" me një tjetër automjet që ishte përballë.

Vërehet se 39 vjeçarja drejtuese e mjetit tip ‘Toyota Yaris’ duke lëvizur në bulevardin ‘Migjeni’ nga korsia e mesit bëri manovër të gabuar dhe u kthyer majtas, ndërkohë që sipas sinjalistikës një gjë e tillë ishte e ndaluar pasi asaj i lejohej të ecte vetëm drejtë dhe djathtas. Pas aksidentit policia ka vënë në pranga A.M, 39-vjeçe, drejtuese e "Toyota Yaris".

Nga dinamika duket që gjithçka ka qenë aksidentale dhe nuk ka pasur prapavijë kriminale. Fatmir Avdillari, i njohur ndryshe si ‘Xubi Yzberishtit’ ka qenë një personazh i njohur për institucionet ligjzbatuese në vend, deri te subjekt i OFL-së Ai akuzohej si një ndër anëtarët e bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, ku bashkëanëtarë kanë qenë edhe dy vëllezërit e tij, Nazmiu dhe Iliri,  ky i fundit i cili identifikohet si “kapoja”. Të gjithë kanë qenë akuzuar për shumë vepra penale, mes të tjerash edhe vrasje. I ndjeri Avdillari ka qenë dënuar me 12 vjet burg, ndërsa doli nga qelia në 2008.

Fatmir Avdillarit i njohur si “Xubi i Yzberishtit”

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Fitim: 14/05/2021 22:26

  Ehhhh sa Shqiptaari han buk te bardh , ket bote qa kerkon edhe e gjen

  Përgjigju
 • DODA I FUSHË- KRUJËS: 13/05/2021 21:30

  Fajin e ka motori e para tabelat nuk thot mos u kthe majtas e dyta vizat e bardha Jan para po sikur te ket dal ndonjë këmbësor do e kishte mar para po kokore ka pas 1 gabel më pak

  Përgjigju
  • Lab: 14/05/2021 00:24

   Fajen e ka makina , nga Ana e rregullores . Viktima ka faj se ka qen shoejt , Po ne rrug te vet ka qen

 • Piro: 13/05/2021 17:05

  Po te ikesh sipas tabelave te jetes nuk te gjen gje po ike sipas tabelave te Vdekjes rruge te mbare

  Përgjigju
 • Jevgu: 13/05/2021 16:39

  Ju RACISTA mire tja u beje greku e serbi! Kaq sa ju ka bere eshte shume pak sepse ju meritoni me shume. Tjetri humb jeten, ndersa ju thoni jevgu etj... Po te jeni trima shkoni e ja tregoni keto komente vellezerve te tij se ja u tregojne ata jevgun pastaj. Pse i keni kaq frike jevgjit? Apo se po ju martohen te gjithe me jevgjer??? Duroni dhe nja 10 vite se sdo kete me fis ne shqiperi qe sdo kete nje JEVG per dhender...prisni dhe pak...

  Përgjigju
 • Liku: 13/05/2021 13:35

  Makina qe ka marre kthesen e siguruar qe nuk ka makine ose motorr mbrapa shpejtesia marramendese e motorrit ka krijuar aksidentin

  Përgjigju
 • A.N.: 13/05/2021 10:42

  Automjeti qe kthehet majtas ne momentin e fundit gjobitet, ndersa cilido mjet qe vjen nga mbrapa ne qytet duhet te jete ne gjendje qe te ndaloje ne kohe perndryshe e peson.

  Përgjigju
 • Saimir Sheta: 13/05/2021 07:38

  Ne rradhe te pare gjynah per jetet e humbura, gabime ne rruge bejm cdo dite sa here hipim ne makine. Per mendimin tim vajza gaboi sepse nuk zgjodhi korsine e duhur per te prere rrugen, por edhe motorri me sa duket ne video kishte shpejtesi te madhe. Edhe sikur te shihte pasqyrat vajza nuk do e pikaste motorrin. Kismet i keq thuaj per ate qe vdiq por un mendoj se edhe vajza nuk do ta kete te lehte ta kaloi kte traume. Mendoj se e kan arrestuar thjesht per te ftohur gjaqet, tani pas aksidentit mund te flasim sa te duam por esht e kotë moment esht ai dhe njeriu i shkret vepron instiktivisht. Keshtu ka qenë kismet per te du palet. Na rujt Zoti se shum te pa pergjegjshem jemi ne rruge, si kembe dhe me automjete.

  Përgjigju
  • Rexhep: 13/05/2021 18:04

   Një gjykim i ftohtë dhe realist ,të gjithë gabime bëjmë, mos e paçim kismet fatin e të dyve, por të mësojmë nga gabimet tona dhe të tjerëve ,ky nuk është më zanat për t'u argëtuar, kujdes,kujdes, kujdes

 • Badabing: 13/05/2021 06:54

  Sinjalet per kthime shumica e shqiptarve o nuk i perdorin ose i perdorin gabim; nuk ndizet sinjali 2-3 sekonda para se te kthesh apo si bejn ca gallof qe ne fillim kthejn dhe pastaj ven sinjalin,,

  Përgjigju
 • Iris: 13/05/2021 02:12

  Mendoj qe jane tre fajtore:1-Sinjalistika e rruges.Aty ne asfalt duhet te vendoset ne rruge nje shigjete (U-turn)qe lejon kthimin e makinave ne ane (nuk shoh asnje shigjete).2-Shoferja ka bere disa gabime:A)-nuk ka ndezur sinjalin,B)-n.q.s do te kthehej,duhej te ishte ne korsine anesore,C)-eshte kthyer ne nje korsi me tegel ,qe lejon vetem kalimin nga nje korsi ne tjetren, por jo kthesen.Po keshtu dhe motori kishte nje shpejtesi te atille,qe edhe po te kishte kaluar makina thjesht nga nje korsi ne tjetren (pa u kthyer ne kthese),prape kishte per t'u perplasur(beni llogari drejtimin, kendin ,trajektoren,ku mund te takoheshin te dy mjetet)Gjithashtu me beri pershtypje qe ne min.0.37-0.38 te videos,nje makine tjeter ne korsine e mesit,ben te njejtin gabim dhe kthehet anash.Mund te kishte ndodhur nje aksident i dyte,sikur makina ne korsine anesore te mos ishte ngadalsuar.

  Përgjigju
 • Shoferi: 12/05/2021 23:44

  Me 150km/h mes qyteti ky trimi me motor dihej që këtë fund do kishte në mos aty ku e gjeti në një vend tjetër. E sigurtë që nqs do ishte me 50 km/h do kishte dalë me dëmtime por pa rrezik jete.

  Përgjigju
 • fieri: 12/05/2021 21:23

  pajtim jevgu esht nje bledi bled mneri jevgj gango esht nj jevg na fieri tip gango esht nje na saranda jevg gazeta i thon duet te jet dhe ky jevg besoj

  Përgjigju
 • Laik: 12/05/2021 21:11

  Me vjen keq qe tè flas me kto fjal por shqiptaret jan populli me i pa kulturuar dhe pa edukat né bot nuk respektojn asnje lloj rregulle dhe nuk mesojn asnjeher c'do njeri né shqiperi i ban rregullat sipas mendimit dhe deshires sé vet.nqf se ju i keni mesuar rregullat e qarkullimit,por jam i siguret se nuk i mesoni asnjeher,aty tabela flet shum qaret ajo thot mund te kthehesh djathtas dhe drejt ne asnje korsi nuk mud tè kthehesh majtas.as dhe makina tjeter qe vinte nga krhu tjeter nuk mud tè kthehet majtas.por faj nuk asht i makines spese mjetit mund ti ndodhi gjithqka,edhe drejtuesit tè mjetit mund ti ndodhi nje problem shendetsor dhe nuk e komandon dot mjetin.faj asht i drejtuesit tè motorie se muk duhet tè eci me shpejtsi 200km ora né qendrat e banimit kur shpejtsija nuk duhet tè kaloj 30km ora po tè udhtonte me shpejtsin e lejuar dhe me distancen e diguris nuk i kishte ndodhur asgje, drejtuesia e vetures po tè ishte né nje shtet tjeter merr vetem nje gjob dhe asgje tjeter.dhe asnje minut nuk kishte shkuar né burg.por né shqiperi i bejn ligjet tè fortet e jo shteti.

  Përgjigju
  • Arjan: 14/05/2021 23:38

   Komenti me i drejt,te tjeret te shkojn te mesojn rregulloren

  • Serxho: 12/05/2021 23:54

   Shume e sakt komenti, me ka ndodhur pothuajse e njejta situat jasht, motorri ne gjyq u shpall i fajshem.

 • Ilir durmishaj: 12/05/2021 20:13

  Per mua gabimi eshte i makines me cte drejte nga korsia e mesit kthehet motorri ka pergjegjesi per shpejtesine e larte po jo se ka faje pasi eshte ne korsine e tij dhe ka te drejte po ashtu kur e merr patenten me lek dhe si dine rregullat e qarkullimit rrugor jo tek te kthehet duke marre jeten e tjetrit ngushellime familjes

  Përgjigju
  • SAM: 13/05/2021 08:29

   si nuk ka faj motori a je ne vete ? ja na thuj ti qe ke patenten pa lek si e ke mar? po te ecte motori me shpejtesin e lejushme nuk do kishte ndodhur asgje e vetmja gje qe do ndothte : do ndalonte motorin dhe do i thoshte komplimente

 • GOLI: 12/05/2021 20:09

  TRAGJIKE,ESHTE PER TE ARDHUR KEQ....TE FUTESH NE NDERGJEGJE TE TILLE TE NEVERITSHME!!!!

  Përgjigju
 • Miti: 12/05/2021 19:54

  Te dy fajtore, ai me shpejtesi sketerre kurse kjo debilja merr kthesen nga korsia e dyte dhe pa ndezur sinjal.

  Përgjigju
 • Çezari: 12/05/2021 19:34

  Sa keq, ngushellime familjes!ç'janë këto racizma,po pse duhet paragjykuar...,Jetu ka faj në rradhe te pare Rruga Ura e Ministria e Transportit që bën rrugë pa Studim..Aty duhen semaforët..2.Fajin e ka Shoferi,ja që kthehet majtas pa sinjal e pa parë në Pasqyra..e aq më keq nqs ka tabelë Ndalimi..Motorri përveç ndoshta shpejtësisë mbi normat, është në korsinë e vet të parakalimit!

  Përgjigju
  • Pariz Eifel: 15/05/2021 01:46

   Nese do ishte motorr policie ne te njejtat kushte perseri nuk do kishte fat sepse qendron i sigurte ne korsi dhe shenjat e tabeles rreptesisht ndalim kthimi majtas. Ka njerez kokmushka qe nuk i rrespektojne ose? ja kan bo qellimisht femer shofere per mos me rra ne sy

  • baxhio: 13/05/2021 08:15

   sigurisht eshte tragjedi per familjen dhe per drejtuesen e automjetit por smund te thuash se motoristi ecte mbi normat dhe skishte faj ,ne radhe te pare ai ecte 5 here mbi normat dhe quhet krim rrugor nuk eshte vetem faji i automjetit

  • Bilali: 12/05/2021 22:11

   Po ca korsi parakalimi thu obari se eshte bulevard ne mes zones se banuar nuk eshte autostrade

  • DonAL: 12/05/2021 22:06

   O gomar

 • Antoni: 12/05/2021 19:17

  Duhet VETING edhe për drejtuesis e mjeteve në komunikacin. Shmica nuk e meritoin të jenë në komunikacion. E NEVERITSHME.

  Përgjigju
 • Katnari: 12/05/2021 19:05

  Drejtuesja e toyota-s, ka bere shkelje te kodit rrugor qe ndeshkohet me gjobe, ne asnje moment nuk mund te parashikonte se nje mjet me shpejtesi disa here me te larte qarkullonte ne mes te qytetit. Tragjedia nuk ka ndodhur per gabimin e shoferes se toyota-s por nga mosperfillja e rregullave te qarkullimit, te drejtuesit te motorit. Shteti ka pergjegjesine e tij ne kete aksident, une jam i sigurte se nuk eshte hera e pare qe i forti nuk respekton rregullat e qarkullimit, por shteti ka qene dhe eshte i paafte ta deshkoje.

  Përgjigju
 • vjeshta: 12/05/2021 18:57

  Magjyp paska kenë,pa karin shkruani për te. Megjithëse tanë teheronsat magjypë janë

  Përgjigju
  • Pallmall: 13/05/2021 14:19

   Hahhaha tironsit respektojne grate thote ai... po ca thu o fer fer e ke nga nervat se dihet qe e mesmja i bi bythes... po ashtu dihet qe malsori shkep fort

  • Tirona: 13/05/2021 01:07

   Tironsave ti hani k t gjith Se tironsat jan me rregulla jo lop mali ju bythqira

  • Maloku nga myzeqeja: 12/05/2021 22:33

   Edhe tironsit ja u respektojn shume grate e motrat.

  • Agjenti: 12/05/2021 20:06

   Hahahahahahahah

  • goni hecen vet: 12/05/2021 19:31

   po pse breeee njeri eshte dhe ai sa per tironat ke te drejt

 • Sondazhi i ditës:

  Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik