Me shpejtësi të lartë dhe të dehur në timon, në pranga 3 shoferë, 46 të tjerëve u pezullohet patenta në një javë! Kontrolle në akset rrugore në Vlorë dhe Sarandë

VLORË- Gjatë javës që lamë pas, Policia Rrugore ka kryer kontrolle në akset rrugore në Vlorë dhe në Sarandë për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore, ku si rezultat 3 shoferë kanë rënë në pranga,  ndërsa 46 të tjerëve i është pezulluar patenta.

Shoferët e arrestuar akuzohen për veprat penale "Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor" dhe "Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt". Ndërsa, 46 leje drejtimi janë pezulluar, 40 prej të cilave për tejkalim të normave të shpejtësisë dhe 6 për drejtim të mjetit, nën ndikimin e alkoolit.

Policia Rrugore e Vlorës apelon për drejtuesit e mjeteve që të respektojnë me rigorozitet rregullat e qarkullimit rrugor, të shmangin përdorimin e celularit gjatë drejtimit të mjetit dhe drejtimin e mjetit, nën efektin e alkoolit, ndërkohë njofton se kontrollet do vijojnë në çdo aks rrugor.

S.C/LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pogba një stres për Juventusin, Allegri: Ka luajtur 45 minuta që nga prilli

Pogba një stres për Juventusin, Allegri: Ka luajtur 45 minuta që nga prilli