Shefi i Sigurisë: Më shumë se 40 rrjete ruse të spiunazhit u zbuluan në Ukrainë

Shefi i Sigurisë: Më shumë se 40 rrjete ruse të spiunazhit u zbuluan në Ukrainë

Autoritetet ukrainase zbuluan 47 rrjete ruse të spiunazhit që vepronin brenda vendit vitin e kaluar.

Vasyl Maliuk, kreu i Shërbimit të Sigurisë të Ukrainës (SBU), e bëri të ditur këtë gjatë një konference në Kiev.

Ai shtoi se më shumë se dy mijë të dyshuar ishin arrestuar që nga fillimi i luftës, raporton Reuters.

“SBU është, ishte dhe do të jetë një bisturi në duart e popullit ukrainas, i cili do të zhdukë këto fenomene të turpshme, të cilat unë i kam renditur, si tumoret kancerogjene”, u shpreh ai.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë

Dua Lipa në kopertinën e 100 njerëzve më me ndikim në botë