Me titullin në xhep, por Tirana s'e fal Vllazninë! Përfiton Partizani për Kupat e Europës, Dinamo matematikisht në Kategorinë e Parë

Fitimi i titullit nuk e ka ulur marshin e Tiranës. Kampionët e saposhpallur s’e kanë kursyer Vllazninë në derbin e Shqipërisë, duke e mposhtur 3-1 edhe pse shkodranët luftojnë për një vend në Kupat e Europës. Në ‘Selman Stërmasi’ autorët e golave për bardheblutë ishin Seferi, Totre dhe Xhixha, ndërsa miqtë e gjetën rrugën e rrjetës me autogolin e Zhivanaj.

Sakaq nga ky rezultat ka përfituar Partizani, që falë fitores minimale 0-1 kundër Egnatias, ka blinduar vendin e tretë për momentin. Goli i Rrapajt në fundin e pjesës së parë i ka çuar të kuqtë në kuotën e 52 pikëve, 3 më shumë se Kukësi, por Partizani ka avantazhin e ndeshjeve direkte.

Sa u përket verilindorëve të Longos bënë detyrën kundër Dinamos, duke fituar 2-1 me përmbysje në ‘Kukës Arena’. Ky rezultat zbret matematikisht nëndetësen në Kategorinë e Parë.

Në javën e 34 të Superligës, që u luajt e gjitha të shtunën në orën 17:15 Teuta mori një fitore minimale 0-1 kundër Kastriotit, me krutanët që morën humbjen e tretë radhazi, por që nuk iu kushton pasi prej kohësh kanë siguruar qëndrimin në Superligë. Sfida tjetër mes Skënderbeut dhe Laçit është fituar 1-2 nga kurbinasit.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka politika frikë nga SPAK-u?×

Lajmi i fundit

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli

Akuzat për përdhunim, arrestohen dy lojtarët e klubit të Premier League në Angli