Mediat ruse: 1730 ushtarë të dorëzuar nga fabrika e çelikut, mes tyre dhe Zëvendëskomandanti

Mediat ruse: 1730 ushtarë të dorëzuar nga fabrika e çelikut, mes tyre dhe Zëvendëskomandanti

Gjithsej 1,730 ushtarë ukrainas që u barrikaduan në fabrikën e çelikut Azovstal në Mariupol janë dorëzuar që nga e hëna e kaluar, sipas njoftimit të Ministrisë ruse të Mbrojtjes. Ndërkohë mediat ruse thonë se edhe Zëvendëskomandanti i Regjimentit “Azovstal” në fabrikën e çelikut në Mariupol, Svyatoslav Palmar është në mesin e ushtarëve të dorëzuar, edhe pse ende pa një konfirmim zyrtar.


Lajmi kryesor:

Mediat ruse: Dorëzohet zv.komandanti i fabrikës së çelikut! E mohon Kievi: Është ende në fabrikë! Shefi shtabit të SHBA-së telefonin homologun rus


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i përballoni dot pushimet e verës me rritjen e çmimeve?×

Lajmi i fundit

John

Bojkoti i seancave gjyqësore, kreu i Dhomës së Avokatisë Elbasan: Do të vijojë pa afat