Mediet serbe jehonë bregdetit shqiptar: Ofron çmime të lira, destinacion jo vetëm për të pushuar

Mediet serbe s'i kanë rezistuar dot bregdetit shqiptar, të cili i kanë kushtuar një artikull.

Në artikull shkruhet se qytetarët serbë po vijnë gjithnjë e më shumë në bregdetin tonë i cili tashmë nuk shihet vetëm si një vend ku dëshirojnë të pushojnë, por edhe për të investuar.

Duke bërë një krahasim mes bregdetit shqiptar me atë të Malit të Zi, Turqisë dhe Kroacisë theksohet se Shqipëria nga konsiderohet si një mundësi e mirë investimi, pasi “30 metër katror në breg të detit mund të blihen me 20 mijë euro”,  një çmim i mirë krahasuar me vendet e tjera.

Bregdeti shqiptar ka qenë një ndër të preferuarit për të kaluar pushimet verore për serbët këtë verë.

Kjo për disa arsye. “Shqipëria ofron çmime të lira jo vetëm për të pushuar, pro edhe për të investuar. Kohët e fundit qytetarët kanë një dëshirë të madhe që të blenë prona pranë bregdetit ose dhe fare pranë tij”, thuhet mes të tjerash në artikullin serb.

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord me rekomandimin e Komitetit të Imunizimit për dozë të tretë vaksine për mbi 60 vjeçarët?

Komento

Komente

 • Iris: 10/08/2021 00:56

  Ju falenderojme per ndihmen qe po jepni per shuarjen e zjarreve,te njejten gje do te benim dhe ne per ju,por dhe ju kosovaret jeni te mirepritur te blini, te investoni,ose te pushoni ne Shqiperi.Ne nuk e kemi luksin t'i shohim ata qe duan te vine me pushime,ose te investojne ,njerin me syrin e nenes e tjetrin me te njerkes,as te mbetemi peng i te kaluares e politikave destruktive.Te vetmen gjeje qe duhet t'i ruhemi jane hileqaret,mashtrusesit dhe atyre qe na shohin si ciflig i humbur ne te kaluaren,ose zone influence per enderrat e tyre te medha,por te rrezikshme.

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 09/08/2021 21:11

  Ju shkerdheheni me Serbi e na Kosova qohem e ja u dergojm ushtrine tone me ju ndihmu me zjarret etj - si duket jemi si Kosovar total 100% debilla.

  Përgjigju
 • Gerti: 09/08/2021 19:32

  Shume mire, miliona, shqiptare dhe te huaj, kalojne pushimet ne bregdetin shqiptar, kurse mblidhen nga shteti te ardhura sa per disa mijra vete.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Shahu’ i dy superfuqive, SHBA skeptike ndaj Kinës për çështjen e Tajvanit: Nuk mund t’i zëmë besë, nuk kanë miq as aleatë