Mediu mbështet idenë e Metës për ndërhyrje te reforma në drejtësi: Jemi gati ta bëjmë të pavarur (VIDEO)

Aleatët e Bashës nuk e kundërshtojnë propozimin e presidentit Meta për rishikimin e reformës në drejtësi.  Kreu i PR Fatmir Mediu shprehet se një mbështetje më e gjerë politike i vlen sistemit të drejtësisë.

Ka qenë një ide e hedhur nga presidenti për të funksionuar në mënyrë të përbashkët për çështje siç është reforma në drejtësi.  Një mbështetje sa më e gjerë politike i vlen ndërtimit dhe funksionimit të institucioneve të drejtësisë në mënyrë që të mos manipulohen për interesa politike.

Në vend që të kemi një gjyqësor të pavarur kemi një gjyqësor të kontrolluar. Pra ishte vetëm një ide dhe nuk morëm asnjë vendim në raport më këtë çështje. Mendoj se në çdo gjë që ndodh, që ka të bëjë me kushtetutën. Një marrëdhënie më e drejtë politike dhe një bashkëpunim më i drejtë politik është i domosdoshëm”, shprehet Mediu për Report tv.

Sinjali i ambasadores së SHBA për një marrëveshje të fshehtë mes palëve për Mediun është shqetësuese

Dua të them se e kam ndjekur me shqetësim dhe e vlerësoj shqetësimin e ambasadores.  Ashtu kam ndjekur edhe shqetësimin e ambasadorit Soreca. Sigurisht opozita nuk është pjesë e asnjë lloj pakti kundër reformës në drejtësi. Biles është e kundërta.

Opozita ka qenë për Reformën në Drejtësi. Ka këmbëngulur që të ketë një drejtësi të pavarur. Dhe ne jemi të gatshëm që të japim atë kontribut që mund të japim sepse nuk kemi asgjë për të bërë”, thotë ndër të tjera Mediu. 

d.ba./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Gjyqtarë e prokurorë në 'sitë', a jeni dakort me rezultatet e deritanishme të procesit të vettingut?

Komento

Komente

 • Medinhoxha: 23/05/2020 16:48

  Kina ta befte nenen o vrases

  Përgjigju
 • Faqe petulla: 23/05/2020 14:10

  Po qe te flas ky kodosh i saliut te bej drejtesi te paster hapu dhe po ti mor kriminel bashk me shok duhet te ishe ne burg te pakten 500 vjet per te vraret e gerdecit tallet me gjakun e tyre qeni o zot a ka thua!?

  Përgjigju
 • Beni: 23/05/2020 13:42

  Ti do ta besh te pa prekeshme drejtesine o m*t m*ti?po pse nuk e hapje gojen ti per drejtesine kur ishje ne pushte kur vrisnit dhe prisnit ju zagar m*ti apo kishje frike se ta shke*dhente gruan dhe cupen saliu ti jevgu m*tit

  Përgjigju
 • My eshte: 23/05/2020 13:28

  Fatmir shkerdhata gjaksor po faji eshte i atyre qe paten viktima e nuk te varrosin ty aty ne Gerdec

  Përgjigju
 • Barci: 23/05/2020 11:52

  Jo more zoteri jo, nuk do besh ti reforme ne drejtesi. Ti dhe te tjeret te qeroheni eshte pak. Zhduku nga faqja e dheut.

  Përgjigju
 • KRIMINELI: 23/05/2020 10:29

  O çfar tmerri fatmir jevgjit mediu kriminel duart me gjak e ky fundërrin do bëj demokraci. TMER TMER TMER.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 23/05/2020 10:24

  Mehdiu,fatziu beji nje nder vetes: Hesht dhe mos dil nder dy veta se nuk çbehet e verteta! Q Ë R O H U!

  Përgjigju
 • Iti: 23/05/2020 01:10

  Mullah Fatmuti

  Përgjigju
 • Gerdeci: 22/05/2020 22:14

  Nuk ke faj ti jo, faj kane ata familjaret e viktimave te Gerdecit qe nuk vijne te ti numerojne ne lule te ballit. Prostituta thite jam e virgjer.

  Përgjigju
 • Liria: 22/05/2020 19:29

  Fatmir opozite gerdeci

  Përgjigju
 • Ttt: 22/05/2020 18:48

  Ik o plehre, bir kurve ordiner

  Përgjigju
 • Plaku: 22/05/2020 17:35

  Ddegjoni,degjoni njerez Fatmir Medihoxha trafficanti e vrasesi do beje drejtesi te pavarur

  Përgjigju
 • vera: 22/05/2020 17:13

  ATY NUK ke detyre ti mor fierak I qelbur,,,ate reforme ne drejtesi e ke votuar ne parlament,,,aty Brenda eshte amerika….,,ik e shit droge o mediu se per kete pune jeni ju fieraket per te shitur droge...

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Veliaj për Report Tv: Djali shfaqi simptomat i pari! Kishte temperaturë 38 për dy ditë resht! Ja ku u infektova