Mediu: Në raport nuk është shënjestër vetëm Kosova por edhe Shqipëria

 

Fatmir Mediu ka folur për raportin Dick Marty-t nga Kuvendi ku ka thënë se shënjestra e tij nuk ka qenë vetëm në Kosova por edhe vendi ynë.

'Ajo që po ndodh në Bosnjë Hercegovinë ndarja që po ndodh në Malin e zi janë tendenca të qarta për të krijuar dinamika të tjera. Në shënjestër nuk është vetëm Kosova por edhe shqiptarët, lexojeni raportin e Dick Marty,për të na bërë fajtorë duke përdorur një kukull, i cili thotë se jam i kërcënuar nga shërbimet serbe. Janë 12 mijë të vrarë 20 mijë të dhunuar. Në KiE duhet të kërkojmë hetimin se rezoluta e Dick Marty është koka e të gjithë lëvizjeje që ka bërë Rusia dhe Serbia.'- tha Mediu 


Lajmi kryesor:

Opozita bashkon votat me maxhorancën, miratohet rezoluta kundër raportit të Dick Marty-t! Balla: Asnjë surprizë nga fronti i tradhtisë, Berisha bojkotoi votimin


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Primaret e Berishës, a mendoni se do të jetë një proces i ndershëm?×

Lajmi i fundit

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë

Përmbytje në Itali, mot i keq ‘pushton’ Siçilinë! Prezencë uji në disa shtëpi dhe dyqane në Messina! Makina bie në humnerë