Megaoperacioni ‘Kurrë mos harro’/ Tentuan të vrisnin Kujtim Metën në Lushnjë, kush janë autorët e dyshuar

Megaoperacioni ‘Kurrë mos harro’/ Tentuan të vrisnin Kujtim Metën në Lushnjë, kush janë autorët e dyshuar

I penduari i drejtësisë, Artan Tafani ka zbuluar emrat e autorëve të përfshirë në vrasjen e mbetur në tentativë ndaj Kujtim Metës, në 20 prill të vitit 2022 në Lushnjë.

Për vrasjen e mbetur në tentativë të Kujtim Metës autorët e dyshuar janë:
-Laert Haxhiu, 31 vjeç, lindur në Lushnjë;
-Artan (Marjus) Tafani, 39 vjeç, lindur në Lushnjë;
-Lulzim Spahija (Arapi), 28 vjeç, lindur në Lushnjë;
-Dorian Shurdhi, 40 vjeç, banues në Lushnjë (i cili ka humbur jetën më parë).

Si tentuan të eliminonin Kujtim Metën?

Kujtim Meta ka qenë në lokal duke pirë kafe kur  është qëlluar me dy plumba në bark nga një person i maskuar. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:15, të 20 prillit 2022 në afërsi të stacionit të trenit. Meta ka qenë i vetëm në tavolinë, kur një person ka zbritur nga makina pak metra larg lokalit, ka ecur në këmbë dhe është futur brenda në lokal duke qëlluar në drejtim të tij. Në vendin e ngjarjes ka qenë vetëm pronari i lokalit, i cili pohoi atëherë për Report Tv se atentatori mbante të veshur një maskë të zezë në kokë, ndërsa është ndihmuar nga një person tjetër për t'u larguar me makinë nga vendi i ngjarjes.


Lajmi kryesor:

‘Kurrë mos harro’, zbërthehet Artan Tafani, goditet banda e Laert Haxhisë! Zbardhen 6 vrasje, arrestohen 12 persona, 4 tjerë në kërkim


M.T/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit

Futen në grup të përjashtuarit e PD, Berisha ngelet jashtë! Bardhi i paqartë: Grupi është i bashkuar prej 5 shtatorit